Russell Court Trophy

Russell Court Trophy

Round 1 (Sat 1 June)

Match No. 1 Adamstown 5 v Greystones 2 Adamstown 5 won by 53 runs
Match No. 1 Greystones 2 v Wicklow County 2 Greystones 2 won by 43 runs
Match No. 1 Adamstown 5 v Wicklow County 2 Adamstown 5 won by 9 wickets
Match No. 2 Ashbourne 2 v Halverstown 1 Halverstown 1 won by 5 wickets
Match No. 2 Halverstown 1 v Merrion 7 Halverstown 1 won by 25 runs
Match No. 2 Ashbourne 2 v Merrion 7 Merrion 7 won by 28 runs
Match No. 3 Finglas 1 v North County 4 Finglas 1 won by 26 runs
Match No. 3 North County 4 v The Hills 5 North County 4 won by 59 runs
Match No. 3 Finglas 1 v The Hills 5 Finglas 1 won by 93 runs
Match No. 4 AIB 2 v Railway Union 5 AIB 2 won by 9 wickets
Match No. 4 Railway Union 5 v Balbriggan 4
Match No. 4 AIB 2 v Balbriggan 4 AIB 2 won by 8 wickets
Match No. 5 Mullingar 3 v Clontarf 6 Clontarf 6 receive walkover
Match No. 5 Clontarf 6 v Tyrrelstown 2 Tyrrelstown 2 won by 1 wicket
Match No. 5 Mullingar 3 v Tyrrelstown 2 Tyrrelstown 2 receive walkover
Match No. 6 Ringcommons 2 v Pembroke 5
Match No. 6 Pembroke 5 v Clondalkin 2 Clondalkin 2 won by 9 wickets
Match No. 6 Ringcommons 2 v Clondalkin 2 Clondalkin 2 won by 6 wickets
Match No. 7 Athlone 1 v Carlow 2 Athlone 1 receive walkover
Match No. 7 Carlow 2 v DLR County 4 DLR County 4 receive walkover
Match No. 7 Athlone 1 v DLR County 4 DLR County 4 won by 4 runs
Match No. 8 North Kildare 4 v Phoenix 6 North Kildare 4 won by 7 wickets
Match No. 8 Phoenix 6 v Kilkenny 1
Match No. 8 North Kildare 4 v Kilkenny 1 North Kildare 4 won by 4 wickets
Match No. 9 Wexford Wanderers 2 v Malahide 5 Wexford Wanderers 2 receive walkover
Match No. 9 Malahide 5 v Terenure 3 Terenure 3 receive walkover
Match No. 9 Wexford Wanderers 2 v Terenure 3 Wexford Wanderers 2 won by 52 runs
Match No. 10 Laois 3 v Bagenalstown 3 Laois 3 won by 8 wickets
Match No. 10 Bagenalstown 3 v Knockharley 3
Match No. 10 Laois 3 v Knockharley 3 Lknockharley 3 won by 14 runs
Match No. 11 Swords 2 v Gorey 1 Swords 3 won by 4 wickets
Match No. 11 Gorey 1 v Civil Service 4
Match No. 11 Swords 2 v Civil Service 4 Swords 3 won by 28 runs

Quarter Final (Sat 22 June)

Match No. 12 Adamstown 5 v Halverstown 1 Halverstown 1 won by 5 wickets
Match No. 12 Halverstown 1 v Finglas 1 Finglas 1 won by 1 wicket
Match No. 12 Adamstown 5 v Finglas 1 Finglas 1 won by 36 runs
Match No. 13 Knockharley 3 v Swords 2 Knockharley 3 won by 4 wickets
Match No. 14 AIB 2 v Tyrrelstown 2 Tyrrelstown 2 won by 100 runs
Match No. 14 Tyrrelstown 2 v Clondalkin 2 Clondalkin 2 won a bowl out
Match No. 14 AIB 2 v Clondalkin 2 Clondalkin 2 won a bowl out
Match No. 15 DLR County 4 v North Kildare 4 North Kildare won by 7 runs
Match No. 15 North Kildare 4 v Wexford Wanderers 2 North Kildare 4 won by 4 wickets
Match No. 15 DLR County 4 v Wexford Wanderers 2 Wexford Wanderers 2 won by 5 wickets

Semi Final (Sat 6 July)

Match No. 16 Finglas 1 v Clondalkin 2 Finglas 1 won by 5 wickets
Match No. 17 North Kildare 4 v Knockharley 3 North Kildare 4 won by 7 wickets

Final (Sat 3 August in Railway Union CC)

Match No. Finglas 1 v North Kildare 4

Last Updated at: 16-07-2019